Политика

Министар Гашић честитао преузимање дужности будућим изасланицима одбране

Pre 23 сата | Политика
24.06.2026 | 14:53
Извор: Тањуг

БЕОГРАД – Министар одбране Братислав Гашић упутио је данас честитке официрима Војске Србије који ће у наредном периоду да преузму дужност изасланика одбране Републике Србије у Алжиру, Египту, Индији, Индонезији, Немачкој, Румунији и Уједињеном Краљевству и истакао да преузимају одговорну и часну дужност која захтева висок ниво професионализма и посвећености.

Он је нагласио да ће својим радом представљати не само Министарство одбране и Војску Србије, већ и Републику Србију у целини, доприносећи јачању међународне војне сарадње и угледа наше земље.

Гашић је изразио уверење да ће будући изасланици одбране, вођени патриотизмом и оданошћу својој земљи, непоколебљиво штитити интересе Србије и потврђивати кредибилитет система одбране у државама у којима буду службовали, саопштено је из министарства одбране.