Економија
Марковић: Кључно да НИС буде уклоњен са листе санкција

БЕОГРАД – Стручњак за енергетику из Савеза енергетичара Србије Жељко Марковић рекао је данас да је најважније да НИС буде уклоњен са листе санкција као и да је за Србију кључно јачање енергетске безбедности.
Говорећи о енергетској безбедности, Марковић је оценио да је Србија најосетљивија у областима у којима нема довољно сопствених извора енергената.
„Што се тиче нафте и гаса много смо рањивији него што се тиче саме електричне енергије“, рекао је Марковић за РТС.