Brazil gotovo izvesno učesnik „EKSPO“ izložbe

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je da su razgovori sa šefom diplomatije Brazila Maurom Vijeirom bili veoma uspešni i da njegova poseta toj zemlji predstavlja značajan korak u učvršćivanju i unapređenju odnosa.
„Nakon razgovora mogu da kažem da je Brazil gotovo izvesno i na EKSPO izložbi 2027. Ne bi bilo diplomatski ni korektno da to umesto njih potvrdim pre nego što stigne zvanična nota, ali Brazil, kao supersila u oblasti sporta i kulture, definitivno treba da ima, i uveren sam imaće, svoje zasluženo mesto na toj izložbi“, rekao je Đurić za srpske medije.
Prema njegovim rečima, sa brazilskim kolegom razgovarao je i o nizu tema i dobio je još jednu potvrdu podrške teritorijalnom integritetu i suverenitetu kada je reč o AP Kosovu i Metohiji, gde je, kako ističe ministar, pozicija Brazila do sada bila veoma čvrsta.