Друштво

АБС и МУП организовали кампању „Кад пијем не возим“ на Белгрејд мјузик вику на Ушћу

Pre 2 дана | Друштво
26.06.2026 | 09:25
Извор: Тањуг

Агенција за безбедност саобраћаја (АБС), Министарство унутрашњих послова, Управа саобраћајне полиције у сарадњи са Апатинском пиваром организовали су и на фестивалу Белгрејд мјузик вик (Белграде Мусиц Wеек) на Ушћу кампању „Кад пијем не возим“ уз слоган „Неке ствари не иду заједно“ како би младим људима који су дошли да се забаве скренули пажњу на то колико је алкохол штетан за возаче и да их подсете да не треба да седну у аутомобил у алкохолисаном стању.

Никола Новаковић из АБС-а рекао је да посетиоци овог фестивала могу да ураде алкотест, пробају пијане наочаре које симулирају алкохолисано стање и да се едукују о значају безбедности у саобраћају.

„Желимо да им скренемо пажњу колико је алкохол штетан уколико седну у аутомобил у алкохолисаном стању. И овим овом приликом позвао бих све посетиоце да дођу на штанд Агенције за безбедност саобраћаја и да се о томе едукују“, рекао је Новаковић за Тањуг.