Društvo

Kampanja „Kad pijem, ne vozim“ 20 godina podseća da alkohol i vožnja ne idu zajedno

Pre 16 sati | Društvo
27.06.2026 | 11:37
Izvor: Tanjug

Kampanja „Kad pijem, ne vozim“ ove godine obeležava 20 godina kontinuiranog delovanja kao jedna od najdugovečnijih društveno odgovornih inicijativa u Srbiji usmerena na promociju bezbednog ponašanja u saobraćaju i odgovorne konzumacije, a tokom dve decenije kampanja dosledno podseća da alkohol i vožnja ne idu zajedno.

Kampanja, koju zajednički realizuju Apatinska pivara, Uprava saopraćajne policije i Agencija za bezbednost saobraćaja, posebno je usmerena na mlade vozače i situacije u kojima se odgovorne odluke donose nakon izlazaka, provoda i festivalskih događaja, saopšteno je iz ABS-a.

Početak ove kampanje obeležava se u okviru ovogodišnjeg Belgrade Music Week-a, gde se kroz promotivne aktivnosti i direktnu komunikaciju sa posetiocima šalje poruka o značaju odgovornog ponašanja u saobraćaju.