Друштво

Кампања „Кад пијем, не возим“ 20 година подсећа да алкохол и вожња не иду заједно

Pre 18 сати | Друштво
27.06.2026 | 11:37
Извор: Тањуг

Кампања „Кад пијем, не возим“ ове године обележава 20 година континуираног деловања као једна од најдуговечнијих друштвено одговорних иницијатива у Србији усмерена на промоцију безбедног понашања у саобраћају и одговорне конзумације, а током две деценије кампања доследно подсећа да алкохол и вожња не иду заједно.

Кампања, коју заједнички реализују Апатинска пивара, Управа саопраћајне полиције и Агенција за безбедност саобраћаја, посебно је усмерена на младе возаче и ситуације у којима се одговорне одлуке доносе након излазака, провода и фестивалских догађаја, саопштено је из АБС-а.

Почетак ове кампање обележава се у оквиру овогодишњег Белграде Мусиц Wеек-а, где се кроз промотивне активности и директну комуникацију са посетиоцима шаље порука о значају одговорног понашања у саобраћају.