Након 1. јула следи благи пад температуре

Метеоролог Недељко Тодоровић изјавио је данас да ће се високе темепратуре у Србији задржати и наредних дана, до 1. јула, након чега нас очекује освежење, и додао да температуре неће бити много ниже у односу на тренутне.
„Поље високог притиска, са веома високим температурама и топлим ваздухом, који претходних дана и још увек се задржава у Западној Европи, се полако премешта ка Средњој Европи и ка подручју Балкана и Јадрана, тако да ћемо његов утицај да осетимо крајем ове седмице. Тих четири или пет дана биће и код нас у региону екстремно топло време, са максималним температурама изнад 35 степени, понегде би могло да буде 37, 38, евентуално 39“, рекао је он за К1 телевизију.
Истакао је да од 1. јула да пристиже нешто свежији ваздух, који неће драстично утицати на температуру, и да ће тада температуре бити за три до пет степени ниже у односу на максималне које нас очекују у последњим данима јуна.