У Москви је отворена прва школа за одвикавање од пушења

МОСКВА – Прва школа за одвикавање од пушења која укључује и одвикавање од електронских цигарета отворена је у Московском научно-практичном центру за наркологију.
„Недавно смо организовали прву московску школу против пушења, укључујући и вејпинг. И ако нас неко контактира, спремни смо да пружимо сву помоћ и подршку која му је потребна. Сарађујемо са специјалистима за болести зависности, психолозима и психотерапеутима. Чак имамо и акупунктуристе. Дакле, свако може да добије адекватну помоћ“, рекао је главни лекар, специјалиста психијатрије који се бави превенцијом, дијагностиком и лечењем свих облика зависности, Антон Масјакин за ТАСС.
Он је истакао да менторски тим укључује квалификоване наркологе, психологе и терапеуте који раде индивидуално са сваким пацијентом, узимајући у обзир њихове физичке и психолошке потребе.